Temelelektronik.info

Bilgiler > CehaletCehalet

Eşek alim olmaz şu taşımakla tekkeye, insan adam olmaz gitmek ile mekkeye.
— Ziya Paşa"Kendileri övünecek bir şey yapmadıklarınının farkında olan bütün budala insanlar gibi, Cato da sürekli atalarıyla övünürdü"

Robert Graves- Ben ClaudiusAkıllı kişilerin en büyük talihsizliği, salakların abuk subukluklarıyla başa çıkmak zorunda olmalarıdır.
— Voltaire"tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için tanrı'yı kullanırlar"
giordano brunoAptal insanlardan oluşan büyük grupların gücünü asla hafife almayın.
— George Carlininsanları kandırmak, kandırıldıklarına inandırmaktan daha kolaydır.

mark twain
Küçük beyinler büyük zekalardan daima korkar.
— Dan BrownBizim Milli Eğitim camiamızı yönlendiren adamlar köylüdür. Bunların yüksek bir kültürü yoktur.
— İlber OrtaylıDelilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!
— Albert Einstein"bu memleket geri zekalılarla, delilerle, ruh hastalarıyla doludur."
h. nihâl atsız'Eğitim seviyesi arttıkça, bizim oylar azalıyor' cümlesini kuran bir anlayıştan, ülkeyi aydınlık yarınlara taşımasını beklemek ahmaklıktır.
— İlber OrtaylıBatıl inanç ve cehaletten oluşan fanatizm, bütün asırlar boyunca bir hastalık olmuştur.
— Voltairesosyalizm köklerini amerika'da bulamaz; çünkü fakirler burada kendilerini sömürülen bir sınıf olarak değil, geçici olarak sıkıntı yaşayan milyonerler olarak görmektedir.

John Steinbeckbir delil ile 40 alimi yendim. ama 40 delil ile bir cahili yenemedimBilinç seviyesi ne kadar düşerse fanatiklik de o ölçüde artar.
— Vladimir Bartol


Kaynak: Unutulmayansozler.com


sonraki bilgi:      Kendini Bİlmek

önceki bilgi:       Sığınmacı

 
 

Bu sayfaya 14  defa bakıldı


Bu internet sitesi kar amacı gütmemektedir. Bu içeriğin siteden kaldırılmasını istiyorsanız alttaki butonu kullanarak içeriğin kaldırılması için istekte bulunabilirsiniz.