Temelelektronik.info

Bilgiler > Yalanını anında yakalayın notlarıYalanını anında yakalayın notları


İnsanlar aldatıcı oldukları zaman genellikle bilinçaltında gözlerine dokunur veya onları örtmeye çalışırlar. Erkekler gözlerini ovalam eğilimi gösterirken, kadınlar daha büyük olasılıkla nazikçe gözlerinin altına dokunurlar -"kötülüğü görmeme " çabası

Gülümserken bir deneğin bütün yüzü işin içine girmelidir. Bir gülümsemenin içtenliğini değerlendiriyorsanız içeri çekilmiş dudaklar, yukarı kalkmış dudak köşeleri ve gerilmiş yanaklar ...

Tabii ki göz kırpıştırma istemli veya istemsiz olabilir ama yalan söyleyen insanlar genellikle istemsiz olarak doğruyu söylerken yaptıklarından daha fazla göz kırparlar. 

Gözbebeğinin genişlemesi
Gözbebeğinin genişlemesi de duygunun füvenilir bir göstergesidir. Anormal büyük bir gözbebeği deneğin gerildiğini gösterir. Neredeyse kimse gözbebeklerinin kontrol edemediğinden, olağandışı genişlemiş gözbebekleri olan biri korkuyor veya saklayamadığı başka duygular taşıyor olabilir.

Sözünü ettiğimiz gibi küçümseme tek asimetrik ifadedir. Diğer altı ifadenin hespi iki taraflı veya yüzün her iki yarısında eşit olarak görülür. Küçümseyici bir ifade bir arkadaşın kendini manevi açıdan sizden üstün hissettiği veya kendinizi bir şekilde küçük düşürdüğünüze inandığı anlamına gelebilir. 

John m. Gottman, hangi yeni evli çiftin evliliğinin devam edeceğini ve hangisinin boşanacığını yüzde doksan doğrulukla tahmin etme kabiliyetini tekrar tekrar göstermiştir. Gorrman'ın görüşlerinden biri öfkesini birbirine ifade eden çiftlerin mutlaka ayrılma riski taşımadığıdır. Ama küçümsemeyei ifade edenler kesinlikle tehlikeleir bölgededir. 

Kaynak: Yalanını anında yakalayın - PAMELA MEYER


sonraki bilgi:      Atatürk'ün Samsuna çıkışı

önceki bilgi:       Bir evde gündüz ışık yanıyorsa

 
 

Bu sayfaya 236  defa bakıldı


Bu internet sitesi kar amacı gütmemektedir. Bu içeriğin siteden kaldırılmasını istiyorsanız alttaki butonu kullanarak içeriğin kaldırılması için istekte bulunabilirsiniz.