Temelelektronik.info

Bilgiler > hollanda'da prens ve prenseslerin devlet okuluna gitmesihollanda'da prens ve prenseslerin devlet okuluna gitmesi


hollanda'da prens ve prenseslerin devlet okuluna gitmesi ve türkiye'de bizim binlerce lira verdiğimiz özel okulların eğitimde fırsat eşitliğine uygun olmadığı için yasak olması.

zenginler çocuklarını daha güzel okullarda okuturlarsa, fakir öğrencilerin okullarının güzelleşmesi için uğraşmazlar da deniyor. 

bizim ülkemiz için ne kadar uzak bir ihtimal. zenginler devlet okullarından bihaber. en fakir kesimin çocukları, zorunlu eğitim saçmalığıyla serserilerin yurt edindiği, meslek liselerine ve imam hatiplere dolduruluyor. 

zenginlerin çocukları bu gün devlet okullarında okumak zorunda kalsa emin olun bu gün zorunlu eğitim gibi bir çok saçma uygulama olmazdı. dünyanın en kötü eğitim veren üçte birlik kesiminde olmazdık.

öğretmenden bakan istedik 15 sene, bakan ilk olarak mesleki ve teknik eğitim müdürülüğüne çocuk doktoru atadı. çocuk doktoru mesleki eğitimden ne anlasın. adam muhtemelen hayatında meslek lisesine girmeyi bırak, meslek lisesi öğrencisi bile görmemiştir.


--- `spoiler` ---

children of royal family go to state schools when they speak, they do sound identifiably posh to other dutch speakers, but in their choices the country's royals have been firm egalitarians. king willem-alexander attended state schools, and so do his daughters catharina-amalia, alexia and ariane. his wife queen maxima is even registered there as a ""lice mother"", with responsibility for inspecting children's hair. lb
--- `spoiler` ---

kaynak:https://www.theguardian.com/wo...ch-royal-family
 
sonraki bilgi:      Atlı Birliklerle Gemi Filosu Ele Geçirmek (1795)
önceki bilgi:       Elektrikli Lambanın Tarihi
 
 
Bu sayfaya 82  defa bakıldı