ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > Bordo Bereli Nasıl Olunur?Bordo Bereli Nasıl Olunur?


Bordo Bereli Nasıl Olunur? Kimler Bordo Bereli Olabilir?
Nasıl bordo bereli olunur, kimler bordo bereli olabilir, bordo bereli olmak için gereken şartlar nelerdir, bordo bereli olmak istiyorum nasıl olurum, bordo bereli alımında yaş, kilo ve boy şartı var mı? Bordo bereli olmak için neler gerekli hepsi haberimizin devamında.
bordo bereli nasıl olunur
Bu yazıyı 103.548 kişi okudu, 75 kişi yorumladı
Yayınlanma Tarihi : 27 Nisan 2016 14:59
Yazıya Bağlantı :
http://www.devlette.com/bordo-bereli-nasil-olunur-kimler-bordo-bereli-olabilir/
Sosyal Medya'da Paylaş
Bordo bereliler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Özel Kuvvetler Komutanlığı ekibinde görev yapmakta olan askeri bölümdür. Türk Silahlı Kuvvetlerinin gururu olan sadece ülkemizde değil tüm dünyada saygın bir yere sahip bordo bereliler gönüllülük esasına göre seçilmektedirler. Türk Silahlı Kuvvetlerinin farklı sınıf ve rütbelerindeki subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşan bordo bereliler, tehditleri bertaraf etmek amacıyla her türlü arazi ve iklim koşulunda görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitimlerden geçmektedirler. Bordo bereli nasıl olunur, bordo bereli eğitimi ve bordo bereli olmak için gereken boy, kilo gibi şartlar nelerdir hepsini haberimizin devamında bulabilirsiniz. Ayrıca bordo bereli kimdir daha önceki haberimizde anlattık.

Kimler Bordo Bereli Olabilir?
Bordo bereli bahsettiğimiz üzere gönüllülük esasına dayalı olarak seçilmektedir. Ancak gönüllü olarak başvuruda bulunabilmeniz için öncelikle bir subay, astsubay ya da uzman erbaş olarak görev yapıyor olmanız gerekmektedir.Bordo Bereli Olma Şartları Nelerdir?
Subay, Astsubay ve uzman erbaş olunmalıdır.
3 yıllık zorlu bir eğitimi başarıyla geçilmelidir.
Gönüllü olarak başvuruda bulunulmalıdır.
Yurt içinde 72 haftalık eğitim programını tamamlamaları gerekmektedir.
Yurt içi eğitiminin tamamlanmasının ardından yurt içi ve yurt dışında 10 ila 52 hafta sürelerinde değişen ihtisas eğitimleri alınmalıdır.
Bordo Bereli Nasıl Olunur?
Bordo bereli olmak için öncelikle subay, astsubay veya uzman erbaş olmanız gerekmektedir. Subay, Astsubay ve uzman erbaş alımına ilişkin başvuru tarihleri, başvuruda bulunanlarda aranılacak başvuru şartları ve başvurulara ilişkin diğer detaylar Türk Silahlı Kuvvetleri internet sitesinde yer almaktadır. Daha sonra ise bordo bereli olmak istiyorum şekilde başvurunuzu tamamlamanız gerekmekte ve şayet başvurunuz olumlu bulunursa zorlu eğitim süreçlerini başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözbebeği olan bu özel kuvvetlerde görev alabilmek oldukça zor ve meşakkatli bir süreçten ibarettir.

Bordo Bereli Olmak İçin Aranan Boy ve Kilo Şartı
Bordo bereli olarak görev yapabilmek için aşağıda bulunan boy ve kilo şartlarını sağlıyor olmanız gerekmektedir. Tabi bunun yanında herhangi bir kalıcı rahatsızlığınızın ya da engelinizin de olmaması aranılan diğer şartlardır. Ayrıca en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de “Bordo bereli olmak için yaş sınırı var mı?” sorusudur. Bordo bereli olabilmek için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

bordo bereli yaş, kilo ve boy şartı

Bordo Bereli Eğitimi
Bordo bereliler eğitimleri sürecinde aşağıda bulunan sınavları geçmekle yükümlüdürler.

Dondurucu soğuk ve aşırı sıcaklarda görev yapma
Denizde sağ kalma
Paraşüt, kurbağa, balık adam eğitimi
Harita okuma
Düşman derinliklerine sızma
Taktik akın
Hedef tahribi
Kaçma kurtulma
Pusu
Uzak mesafeli keşif ve devriye
Göğüs göğüse yakın muharebe
Psikolojik harekat
Rehine operasyonu
İşkenceye dayanma
İlk yardım ve yabancı dil( Her Biri En Az 2 Yabancı Dil Bilmektedirler! )
Silahlı kuvvetlerin en saygın birimlerinden birisi olan bordo bereli olmak için gereken şartlar nelerdir, nasıl bordo bereli olunur detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşleriniz varsa yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      2017 Polis Nasıl Olunur
önceki bilgi:       Lise mezunları nerelere atanabilir
 
 
Bu sayfaya 679  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog