ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > Rusların 2. Dünya Savaşında Alman Tanklarını Durdurmak İçin Köpekleri KullanmasıRusların 2. Dünya Savaşında Alman Tanklarını Durdurmak İçin Köpekleri Kullanması


2. dünya savaşında rusların, alman panzerlerini durdurabilmek için (bkz: pavlov'un köpeği) yle yaptığı deneyden yola çıkarak köpeklere patlayıcı bağlamaları. şöyleki pavlov köpekleri aç bırakıyor ardından eş zamanlı zil çalarak köpeklere yemek veriyordu . daha sonraları pavlov her zil çaldığında köpeklerin ağızlarının sulandığını farketti. (bkz: şartlı refleks)

her neyse konumuza dönersek ruslar da "çakallık" yapıp , köpekleri uzun süre aç bırakıp yemeklerini tankların altında verdiler sürekli. ve artık köpekler aç olduklarında her nerde tank görüyorlarsa üzerine koşup altında yemek aramaya başladılar. moskova savunmasında ruslar , panzerler ortaya çıktığı anda tüm köpekleri saldılar ve köpekler tankın altına geldiği anda patlattılar.çok sayıda alman panzerini böyle yok ettiler.

insanın insanı acımasızca öldürdüğü (yaklaşık 70 milyon insan ) o savaşta köpeklerin böyle kullanılması kimsenin içini acıtmamış olmalı heralde.. korkunç.

kategori: pano
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      Ünlü Kanalların Belgeselleri
önceki bilgi:       Fotokopi Makinesinin İcadı
 
 
Bu sayfaya 692  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog