ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > Menfaat için ayetlerin bir kısmını gözardı edenler (ayet)Menfaat için ayetlerin bir kısmını gözardı edenler (ayet)


86. İşte bunlar (dinlerini eğip bükenler, ebedi)ahireti verip (geçici)dünya hayatını satın alanlardır; bundan dolayı azapları hafifletilmeyecek ve kendilerine yardım edilmeyecektir.

159. Gerçekten, apaçık belgelerden (ibaret emirler olarak)indirdiklerimizi (Kur’ani hüküm ve hakikatleri)ve insanlar için Kitapta açıkça belirttikten sonra hidayeti (şeriat ve istikamet prensiplerini)gizlemekte olanlar (güç odaklarının vereceği zarardan korkarak veya onlardan makam ve menfaat umarak, Kur’ani gerçekleri kısmen veya tamamen örtmeye çalışanlar); işte onlara, hem Allah lanet edecektir, hem de (bütün)lanet ediciler(in bedduası onların üzerinedir).

174. Allah'ın indirdiği Kitaptan (kendilerinin ve iktidar sahiplerinin işine gelmeyen)bir şeyi göz ardı edip saklayanlar ve onunla değeri az (bir şeyi, dünya menfaatini)satın alanlar (güç odaklarının ve iktidarların keyfine göre fetva uyduranlar var ya); onların yedikleri, karınlarındaki ateşten başkası değildir. Allah kıyamet günü onlarla konuşmayacak ve onları arındırıp temize çıkarmayacaktır. Ve onlar için acı bir azap vardır.
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      Sorgulamayan Müslümanlar (ayet)
önceki bilgi:       Müslümanları haksız yere yurdundan çıkarmak (ayet)
 
 
Bu sayfaya 163  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog