ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > Bilime saçma diyenler sıralı tam listeBilime saçma diyenler sıralı tam liste


1- "güzel fakat ne işe yarayacak?"
(ıbm'den bir mühendisin bugün tüm elektronik cihazların beyni konumundaki 'mikroçip' için yorumu, 1968)
2- "einstein'ın güya teorileri olan bu şeyler, basitçe liberal, demokratik saçmalıklarla pislenmiş zihin uydurmalarıdır ve hiçbir alman bilim insanı tarafından hiçbir şekilde kabul edilemez." (1940, dr. walter gross)
3-"denizaltıların savaşta ne işe yarayabileceğini anlayamadım. olsa olsa mürettebatın boğularak ölmesine neden olabilir." h.g. wells (yazar - 1901)
4-"atomların parçalanmasından elde edilecek bir enerji kaynağının var olabileceğini uman biri, hayal dünyasında geziniyor demektir." (1933, nükleer santraller ile ilgili olarak, ernest rutherford)
5-"x ışını taramaları bir aldatmacadır!" (1900, lord kelvin)
6- "artık bilimin bulabileceği bir şey kalmadı; bilim, bu noktada tıkandı. bulabileceğimiz her şeyi bulduk ve bize artık gerek yok." charles duell (1899, amerikan patent bürosu başkanı)
7-"ay'a ulaşmayla ilgili fanteziler kurmaya gerek yok, çünkü dünya'nın çekim kuvvetini aşmanın bir yolu bulunmuyor." (1932, chicago üniversitesi astronomu )
8-"bilinen cisimlerin hiçbir kombinasyonu, bilinen makinelerin hiçbir formu, bilinen kuvvetlerin hiçbir formu, bir araya getirilerek insanı hava içerisinde uzun mesafelerde pratik olarak uçurabilecek bir makine oluşturamayacaktır." (1800'lerin sonu, abd deniz kuvvetleri gözlemevi başkanı, astronom simon newcomb)
9- "bir makine, hiçbir zaman new york'tan paris'e uçamayacaktır." (1906, uçağın mucidi orville wright)
10-“hepiniz saçmalıyorsunuz. tanrı aşkına, bir aktörün ya da aktrisin konuşmalarını duymayı kim ister ki?” (henry m. warner - 1927. sessiz sinema döneminin film yapımcılarından.)
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      Arapçadan gelmiş kelimelerin çoğulları
önceki bilgi:       insanlık tarihi birkaç yüzyılda bir dahi yetiştirebiliyor
 
 
Bu sayfaya 183  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog