ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > önceki eşlerin bebeğin genetiğini etkilemesiönceki eşlerin bebeğin genetiğini etkilemesi
doğrusu "dişi bireylerin eski partnerlerinin spermini absorbe etmesi ve dolayısıyla bu durumun indirekt olarak offspringine/yavruya etki etmesi" olması gereken başlık. en kısa haliyle başlıktaki duruma geldi. konuya dönelim:

burada tartışılmadığını görüp şaşırdığım hede. şu ana kadar okuduğum makalelere göre sadece sineklerde(telostylinus angusticollis) resmi olarak test edilmiş olup, insan üzerinde de aynı durum olabileceği önerilmiş.

http://time.com/…-sexual-partners-affect-offspring/

http://onlinelibrary.wiley.com/…/ele.12373/abstract

https://www.sciencedaily.com/…4/10/141001090238.htm

http://www.rooshv.com/…semen-of-casual-sex-partners

(bkz: telegoni)
(bkz: aristoteles)

karşı argüman koyacaklar snopes falan getirmesin karşıma. kız arkadaşınızın ve dolayısıyla olası çocuğunuzdaki berkay, mamadou, koray, can, koray, alper parçacıklarının sorumlusu ben değilim.*

saldırı öncesi edit: müslümanlıkla uzaktan yakından alakam yok, hatta müslümanlardan çeken bir etnisiteye mensubum, vaaz değil makale atıyoruz, hem önkabul hem de ad hominem yapmasın meriçler ve feminaziler, bozuşuruz.*

hala ısrarla bu uygulama sadece sinek için geçerli diyen arkadaşlara; 1- telostylinus angusticollis, elimizde bu vardı hacı diye seçilmiyor, 2- benzer bir sonuca varan bir makale için edit2'ye yönlendireyim sizi. denek, deney metodu, sampling vs tamamen farklı bir durum üzerinden test edilmiş apayrı bir durumdan da bu sonuca bağlanmış(şimdilik). ayrıca "beğenmediğim bilim saçmalıktır" kafası da önce size olmak üzere hiçkimseye yarar sağlamıyor.

edit2: bir yazar sinek yerine sample olarak farklı gebelik/kürtaj geçmişindeki insanları ele alan şu destekleyici makaleyi paylaştı. ben de burada paylaşayım. sonuçlardaki uçurum cidden enteresan. umarım bu çalışma tekrarlı olarak farklı samplelarla yapılır ve veriler daha anlamlı hale gelir.
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      Burger King ve Mc Donalds'ın insan sağlığını sömürmesi
önceki bilgi:       Transistörler
 
 
Bu sayfaya 458  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog