ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > Muzlu milkshake yapımıMuzlu milkshake yapımı


Muzlu milkshake ile regl sancısına son
Sizi kıvrandıran regl sancısından lezzetli mi lezzetli muzlu milkshake ile afiyetle kurtulun.

Her kadının kabusu regl sancıları… Daha bir "Oh!” çekemeden bir bakarsın diğer ay gelmiş de sen yine sancılarla kıvranmaya başlamışsın. Hayır yani, sanki duygusal değişimlerimizin sancısı yetmiyormuş gibi bir de krampların ağrısıyla uğraşıyoruz! Hiç hoş değil!

Ama sanırım bir çözüm buldum, muzlu milkshake. Psikolojik bir algı mı bilemiyorum, ama işe yaradığını söyleyebilirim.Muzlu milkshake bunu nasıl yapıyor
Muz sevmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Muhtemelen küçükken fazlaca lüks olarak gözümüze sokulduğundan bugün hepimiz için değerli bir meyve. Muzlu milkshake de haliyle çok lezzetli bir içecek.

Peki bu içecek nasıl bir etki yaratıyor da o ölümcül regl sancıları diniyor? Öncelikle muz, potasyum açısından çok zengin bir besin ve bu yönüyle şişkinliğe deva oluyor. Böylece kasık ağrılarına veda ediyoruz. Süt de tam bir kalsiyum ve magnezyum deposu. İçine ekleyeceğiniz bir top vanilyalı dondurma da tatlı krizlerine çözüm oluyor. Verdiği enerji de cabası…Muzlu milkshake tarifi
E o zaman bunun üzerine şuracığa bir de tarifini bırakayım kurtarıcı içeceğimizin.

Malzemeler
- 1 adet muz

- 1 su bardağı süt

- 1 – 2 top vanilyalı dondurmaYapılışı
Tarif oldukça basit. Tüm malzemeleri robota atıyoruz ve karıştırıyoruz. İçeceğimiz hazır! Dilerseniz birkaç küp de buz ekleyebilirsiniz.

Afiyet, bal, şifa olsun…

Kadinvekadin.net özel haberidir.
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      alerjiyi önleyen yiyecekler
önceki bilgi:       6-7 Eylül Olayları
 
 
Bu sayfaya 456  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog