ana sayfa    videolar     bilgiler     devreler  

Bilgiler > SeksörlükSeksörlük


seksör'lük meslegi. civcivlerin erkek ve disilerini ayiran bu insanlarin calisma ve egitim alma sürecleri cok acayipmis.

civcivlerin erkek ve disileri arasinda belirgin görsel bir fark olmadigi icin bu isi yapanlarin dahi nasil yaptigini aciklayamadigi meslekmis. bir seksöre nasil seciyorsun erkek civcivleri derseniz bilmiyorum yaniti alirmissiniz. secimleri sadece anlik hislere dayaliymis. elbette secim sürecinde muhtemelen beynimizin algiladigi ama bilincimize gelmeyen bazi veriler mevcutmus, aksi halde %2 hata payi ile kimse civcivlerin cinsiyetini anlayamazmis.

bu isin egitimi , kitabi vs yokmus. sadece pratik yapilarak ögrenilirmis. tecrübeli seksör, ögrencisinin arkasina oturur ve civcivler üzerinde verdigi erkek/disi kararlarini izler, yalnis karar verdiginde düzeltir. bu sekilde calisilan günler / haftalar sonunda tecrübeli seksör yeni elamanin hata orani yeteri kadar düsünce artik onu tek basina birakirmis.

kaynak : (bkz: beynin gizli hayatı)

bu meslek sahipleri turkiyede 17-18 kisi, dünyada ise 200 kisi kadarmis. türkiye'de aylik 11-12 bin tl para kazaniyorlarmis.

peki bu adamlar neden civcivlerin cinsiyetini ögrenmeye bu kadar merakli. yumurta ciftlikleri icin erkek civcivlerin bakimi büyük maliyettir ve bu civcivler istenmez. daha yumurtadan ciktiklari gibi disi/erkek ayrilirlar ve erkekler hemen "imha" edilir. gida sektörü acimasizdir.
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia
 
sonraki bilgi:      Dünya üzerindeki gelir dağılımı
önceki bilgi:       Gereksiz bilgiler
 
 
Bu sayfaya 592  defa bakıldı

 


eğitsel videolar     seslisozluklog